Analiza określająca wpływ osi priorytetowych III – VI POIiŚ 2014-2020 na realizację priorytetów rozwojowych określonych w unijnych i krajowych dokumentach strategicznych
Celem analizy jest określenie poziomu realizacji celów unijnej strategii na rzecz inteligentnego zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu dzięki zrealizowanym lub realizowanym projektom transportowym oraz wartości dodanej wynikającej z ich realizacji dla Polski i UE.
Celami szczegółowymi analizy są:
- ocena pośredniego i bezpośredniego potencjalnego wpływu projektów transportowych na realizację celów Strategii Europa 2020,
- ocena potencjalnego wpływu działań w ramach osi III – VI na otoczenie społeczno – gospodarcze,
- ocena potencjalnej wartości dodanej możliwej do uzyskania przez Polskę i UE dzięki wdrażaniu interwencji podejmowanych w ramach III – VI OP POIiŚ 2014-2020.
W ramach analizy Wykonawca powinien odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób projekty transportowe realizowane w ramach POIiŚ 2014-2020 przyczyniły się do realizacji priorytetów określonych w Strategii Europa 2020, tj.
- wzrost inteligentny (ang. smart growth), czyli rozwój oparty na wiedzy i innowacjach,
- wzrost zrównoważony (ang. sustainable growth), czyli transformacja w kierunku gospodarki konkurencyjnej, niskoemisyjnej i efektywnie korzystającej z zasobów,
- wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu (ang. inclusive growth), czyli wspieranie gospodarki z wysokim poziomem zatrudnienia i zapewniającej spójność gospodarczą, społeczną i terytorialną.
Wyniki analizy przedstawione przez Wykonawcę zostaną wykorzystane przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych na potrzeby opracowania badania pokazującego postępy w realizacji POIiŚ 2014-2020 w kontekście wskaźników dot. realizacji ram wykonania oraz realizacji rezultatów strategicznych.
Analiza jest wykonywana w formule hybrydowej przez Wykonawcę zewnętrznego oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych w okresie grudzień 2021 – czerwiec 2022 r.
Badania i ewaluacja
04 listopada 2024 | RóżneWspólnie projektujemy transport dla każdego – jak zapewnić równy głos mieszkańcom w planowaniu miejskiej mobilności?
Włączenie mieszkańców w procesy decyzyjne dotyczące projektowania transportu miejskiego jest kluczowym elementem zrównoważonego rozwoju miast. Jednak istotnym wyzwaniem jest zapewnienie, aby partycypacja społeczna była dostępna dla wszystkich bez wyjątku, niezależnie od ich sytuacji życiowej, ekonomicznej czy zdrowotnej.
Więcej 25 sierpnia 2022 | Badania i ewaluacjaOcena wpływu projektów UE (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) zrealizowanych w WOF
Centrum Unijnych Projektów Transportowych zleciło przeprowadzenie oceny wpływu projektów UE (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) zrealizowanych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym.
Więcej 16 maja 2022 | RóżneJak nas postrzegają nasi partnerzy – czyli wyniki badania satysfakcji wnioskodawców i beneficjentów
Wyniki analizy, które uzyskaliśmy wykorzystamy w związku z dążeniem do doskonalenia współpracy z beneficjentami i wnioskodawcami. Chcemy wdrożyć takie usprawnienia, by w sposób najbardziej efektywny i skuteczny wspierać Państwa w wykorzystaniu dostępnych w perspektywie 2021-2027 środków UE.
Więcej 17 lutego 2022 | Badania i ewaluacjaAnaliza realizacji zasady niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami w projektach, dla których CUPT pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej wraz z badaniem potrzeb beneficjentów na wsparcie w tym zakresie
W ramach badania zostanie podsumowana skuteczność i użyteczność dla osób z niepełnosprawnościami, projektów transportowych oraz zidentyfikowana ich użyteczności w kontekście realizacji polityk horyzontalnych dotyczących osób z niepełnosprawnościami.
Więcej
Skontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15