Analiza realizacji zasady niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami w projektach dla których CUPT pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej wraz z badaniem potrzeb beneficjentów na wsparcie w tym zakresie
W ramach badania zostanie podsumowana została skuteczność i użyteczność dla osób z niepełnosprawnościami, projektów transportowych oraz zidentyfikowana ich użyteczności w kontekście realizacji zasady niedyskryminacji w kontekście osób z niepełnosprawnościami.
Głównym celem badania była analiza realizacji zasady niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami w projektach dla których CUPT pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej wraz z badaniem potrzeb beneficjentów na wsparcie w tym zakresie.
Cel główny analizy został osiągnięty poprzez realizację następujących celów szczegółowych:
- Ocena projektów transportowych realizowanych w ramach POIiŚ 2014-2020 i POPW 2014-2020 oraz innych programów/mechanizmów komplementarnych w kontekście sposobu uwzględnienia zasad horyzontalnych określonych w Rozporządzeniu 1303/2013 dotyczących promowania zasad niedyskryminacji oraz dostępności.
- Ocena wpływu zrealizowanych w ramach POIiŚ 2014-2020 i POPW 2014-2020 inwestycji transportowych na mobilność osób z niepełnosprawnościami i z ograniczonymi możliwościami poruszania się.
- Analiza potrzeb w zakresie wsparcia beneficjentów POIiŚ 2014-2020 i POPW 2014-2020 oraz potencjalnych wnioskodawców w nowym okresie programowania przy wdrażaniu zasady niedyskryminacji.
Celem dodatkowym było upowszechnienie informacji na temat zmian w dostępności transportu dla osób z niepełnosprawnościami.
Analiza została wykonana przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Badania i ewaluacja
25 sierpnia 2022 | Badania i ewaluacjaOcena wpływu projektów UE (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) zrealizowanych w WOF
Centrum Unijnych Projektów Transportowych zleciło przeprowadzenie oceny wpływu projektów UE (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) zrealizowanych w Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym.
Więcej 16 maja 2022 | RóżneJak nas postrzegają nasi partnerzy – czyli wyniki badania satysfakcji wnioskodawców i beneficjentów
Wyniki analizy, które uzyskaliśmy wykorzystamy w związku z dążeniem do doskonalenia współpracy z beneficjentami i wnioskodawcami. Chcemy wdrożyć takie usprawnienia, by w sposób najbardziej efektywny i skuteczny wspierać Państwa w wykorzystaniu dostępnych w perspektywie 2021-2027 środków UE.
Więcej 17 lutego 2022 | Badania i ewaluacjaAnaliza wpływu COVID-19 na transport publiczny w miastach
Głównym celem badania jest dostarczenie wiedzy w zakresie wpływu pandemii COVID-19 na efektywność, trwałość i skuteczność projektów transportowych współfinansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2014-2020 w ramach VI OP (Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach) oraz V OP (Działania 5.2 Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T (kolej miejska – Infrastruktura).
Więcej 17 lutego 2022 | Badania i ewaluacja
Analiza określająca wpływ osi priorytetowych III – VI POIiŚ 2014-2020 na realizację priorytetów rozwojowych określonych w unijnych i krajowych dokumentach strategicznych
Celem analizy jest określenie poziomu realizacji celów unijnej strategii na rzecz inteligentnego zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu dzięki zrealizowanym lub realizowanym projektom transportowym oraz wartości dodanej wynikającej z ich realizacji dla Polski i UE.
Więcej
Skontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15