Szkolenie CUPT dla ukraińskich beneficjentów projektów „EU-Ukraine Solidarity Lanes”
W piątek, 20 września 2024 roku, Centrum Unijnych Projektów Transportowych zorganizowało specjalistyczne szkolenie online dla ukraińskich beneficjentów projektów realizowanych w ramach inicjatywy „Korytarzy Solidarnościowych” między Unią Europejską a Ukrainą.
Ta inicjatywa Komisji Europejskiej powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby transportowe i logistyczne wynikające z wyzwań związanych z rosyjską inwazją na Ukrainę. Projekty koordynowane przez CUPT mają na celu w szczególności optymalizację i modernizację przejść granicznych między Polską a Ukrainą. W ich realizacji po stronie ukraińskiej uczestniczą Ukrzaliznytsia, Państwowa Agencja Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy (wraz z oddziałami w Lwowie i Wołyniu).
Podczas szkolenia prowadzonego przez ekspertów CUPT uczestnicy mieli okazję zapoznać się z kluczowymi zagadnieniami, takimi jak proces raportowania, rozliczenia projektów, kwalifikowalność kosztów, a także korzystanie z Portalu Komisji Europejskiej EU Funding & Tenders. Omówiono też zasady audytu i kontroli oraz wymagania dotyczące zgodności działań beneficjentów z zawartymi umowami grantowymi. Eksperci CUPT poruszyli również zagadnienia w zakresie przepisów prawa unijnego dotyczących zamówień publicznych oraz wytycznych w zakresie promocji i informacji w projektach realizowanych w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” CEF. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na istotne pytania związane z realizacją projektów.
Szkolenie było dedykowane przedstawicielom organizacji partnerskich z Ukrainy, którzy tworzą polsko-ukraińskie konsorcja w ramach projektów:
- EU-UA Solidarity Lanes – optymalizacja i modernizacja potoków transportowych na głównych kolejowych przejściach granicznych PL/UA – mający na celu poprawę przepustowości, interoperacyjności i wydajności infrastruktury na kolejowych przejściach granicznych,
- EU-UA Solidarity Lanes – optymalizacja i modernizacja potoków transportowych na głównych drogowych przejściach granicznych PL/UA – skupiający się na zwiększeniu przepustowości, interoperacyjności i wydajności na drogowych przejściach granicznych.
Współpraca międzynarodowa
12 lipca 2024 | Współpraca międzynarodowaMiędzynarodowe spotkanie online społeczności Peer2Peer
Za nami kolejne międzynarodowe spotkanie społeczności Peer2Peer z zakresu zamówień publicznych z udziałem przedstawicieli Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Zapraszamy na krótką relację z wydarzenia online.
Więcej 01 lipca 2024 | Współpraca międzynarodowaRelacja ze spotkania społeczności partycypacji obywatelskiej DG REGIO
Nie zwalniamy na arenie międzynarodowej. Wzięliśmy aktywny udział w spotkaniu online inicjatywy DG REGIO Peer 2 Peer Communities w obszarze budowania partycypacji obywatelskiej.
Więcej 14 maja 2024 | Współpraca międzynarodowaWizyta studyjna delegacji z Turcji: Najlepsze polskie praktyki dla pasażerów kolei z niepełnosprawnościami i ograniczoną mobilnością
Na początku maja, a dokładnie 7-9 maja, odbyła się wizyta studyjna dla ekspertów z Turcji zorganizowana przez CUPT we współpracy z wieloma polskimi instytucjami zajmującymi się problematyką dostępności w sektorze transportu kolejowego.
Więcej 08 kwietnia 2024 | Współpraca międzynarodowaSpotkanie ekspertów TAIEX-REGIO poświęcone tematyce audytowej
W zeszłym tygodniu, 2-4 kwietnia, odbyła się misja ekspercka online, której głównym organizatorem było Ministerstwem Finansów Łotwy. W tej formule eksperci CUPT występują już od kilku lat dzieląc się swoim know-how w różnych dziedzinach.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15