Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

SAVE THE DATE: Konferencja CUPT "Be smart, be electric – transport zeroemisyjny – ewolucja czy rewolucja w transporcie?", 18.04.2018 - CUPT

 

 


SAVE THE DATE z UITP 2 copy 


Priorytety unijnej strategii Europa 2020, a dokładniej VI OSI Priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach oraz opracowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, we współpracy z Ministerstwem Energii, Plan Rozwoju Elektromobilności - kompleksowy program wprowadzenia autobusów elektrycznych do polskich miast, stały się przyczynkiem do organizacji Konferencji.

Głównym celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk, związanych z projektami w tym zakresie, z uwzględnieniem aspektów technologicznych, środowiskowych i ekonomicznych.

W trakcie panelowych dyskusji poruszone zostaną między innymi zagadnienia Smart City, elektrycznego i alternatywnego transportu w miastach oraz dedykowanej infrastruktury ładowania. Konferencja podejmie również temat rozwiązań prawno-instytucjonalnych oraz trendów rozwojowych (w tym bezemisyjnego transportu publicznego w Europie i na świecie).

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Energii, Komisji Europejskiej, Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego, jak również zagraniczni goście z Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Kanady oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Audytorium seminarium stanowić będą prezydenci miast, operatorzy komunikacji miejskich, przedstawiciele Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przedstawiciele świata nauki oraz instytucji krajowych, odpowiedzialnych za wdrażanie środków europejskich.

W trakcie wydarzenia przewidziano prezentacje pojazdu solarnego Eagle One, jak również elektrycznego motocyklu oraz elektrycznego samochodu, które zaprezentują kolejno studenci z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i studenci Politechniki Łódzkiej „Łódź Solar Team”.

Konferencja odbędzie się w godz. 10:00-16:00.

Szczegółowy program wraz z informacją o lokalizacji zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej CUPT oraz profilu CUPTna Twitterze: @CUPT_gov_pl.

Wszelkie pytania związane z konferencją prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i pod nr tel. tel. (22) 373 37 35.

 

marzec 2021
okładkabiuletyn
okladka

Filtry