Pozytywna decyzja KE o dofinansowaniu kolejnych dwóch inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

5 września br. Komisja Europejska wydała decyzje o dofinansowaniu dwóch projektów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

  • „Budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Garwolin, odc. w. Zakręt - w. Lubelska” nr POIS.03.01.00-00-0038/17
  • „Budowa drogi ekspresowej S5 odc. Nowe Marzy – Bydgoszcz” nr POIS.04.01.00-00-0011/17

Pierwszy z nich o wartości blisko 734,7 mln zł otrzyma z POIiŚ ponad 274,4 mln zł dofinansowania z POIIiŚ. Planowana trasa odcinka przebiegnie przez warszawską dzielnicę Wesoła, gminę Sulejówek oraz gminę Wiązowna.

Druga decyzja komisji to dofinansowanie w wysokości 1,08 mld zł budowy 74 km odcinka drogi ekspresowej S5 z dwoma pasami ruchu w każdą stronę.

Komunikat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w niniejszej sprawie.

S5 2

Fot. GDDKiA

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia