CEF Blending Facility – w lipcu kolejny nabór wniosków o dofinansowanie

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Komisja Europejska wraz z Agencją Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci planuje kolejny nabór wniosków w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) - Transport Blending Facility.

Budżet konkursu ma wynosić ok. 198 mln euro.

Ogłoszenie naboru wniosków o dofinansowanie powinno nastąpić w lipcu tego roku.

Pierwsze wnioski będzie można składać w grudniu 2019 roku, aż do wyczerpania zaplanowanej puli (lub do marca 2021 roku, w trybie kwartalnym).

 CEF Transport Blending Facility będzie wspierał dwa obszary:

  1. rozwój paliw alternatywnych,
  2. rozwój Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS).

Wsparcie CEF z Blending Facility będzie kierowane do projektów posiadających ograniczoną rentowność finansową, ale mających potencjał przyciągnięcia finansowania rynkowego. Decyzja o udzieleniu dofinansowania CEF będzie oparta na harmonogramie dla projektów gotowych do wdrożenia, czyli projektów inwestycyjnych. O wyborze projektów - poza ich dojrzałością - będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Nowa formuła konkursowa nie określa jednej daty końcowej na składanie wniosków o dofinansowanie, dlatego też największe szanse na uzyskanie wsparcia CEF mają projekty, dla których wnioski zostaną przekazane do KE w pierwszej kolejności.

Więcej informacji >>>

Źródło: MIiR

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia