Doposażenie intermodalnego terminala ro-ro w OT Port Gdynia

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

OT Port Gdynia Sp. z o.o. przy wsparciu Unii Europejskiej realizuje projekt pn. „Doposażenie intermodalnego terminala ro-ro w Gdyni przez OT Port Gdynia Sp. z o.o.”, który polega na wyposażeniu Spółki w specjalistyczne urządzenia przeładunkowe do obsługi ładunków w jednostkach intermodalnych oraz urządzenia informatyczne wspomagające obsługę tych ładunków.

10 czerwca 2019 r. Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Beneficjent: OT Port Gdynia Sp. z o.o. podpisali umowę o dofinansowanie dla projektu pn. „Doposażenie intermodalnego terminala ro-ro w Gdyni przez OT Port Gdynia Sp. z o.o.”. Łączna wartość dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 wyniesie prawie 7 mln zł.

ot port gdynia wyladunek ro ro e1474963779594 1024x683

Fot. OT Logistics

Zakup nowoczesnych urządzeń wpłynie na rozwój terminala oraz przyczyni się do poprawy jego konkurencyjności w korytarzu sieci TEN-T. OT Port Gdynia zwiększy swoje możliwości przeładunkowe intermodalnych jednostek ładunkowych, jak również zapewni większą terminowość realizacji przeładunków na regularnych połączeniach. W rezultacie, dzięki realizacji projektu pn. „Doposażenie intermodalnego terminala ro-ro w Gdyni przez OT Port Gdynia Sp. z o.o.” spółka będzie dysponować nowoczesną infrastrukturą, która przełoży się na większą zdolność przeładunkową. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych (grupa C Transport intermodalny) Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Wartość projektu wynosi: 17 078 992,80 zł

Kwota przyznanego dofinansowania z funduszy unijnych wynosi: 6 942 680,00 zł

 

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia