Obwodnica Myśliny otwarta dla kierowców

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

5 listopada 2019 r. oddano do użytku kolejny odcinek obwodnicy Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46. Jest to jedna z pięciu inwestycji mających na celu budowę obwodnic, które są realizowane obecnie przez GDDKIA. Budowa ponad 3-kilometorwego odcinka obwodnicy Myśliny wynosiła łącznie około 51,3 mln złotych.

 

Celem inwestycji jest kontynuacja wybudowanej obwodnicy Dobrodzienia, całościowo będzie pełnić rolę obwodnicy miast - Myślina i Dobrodzień - razem tworząc funkcjonalny i bezpieczny odcinek o długości 9,6 km.  Poprawi się też znacząco bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Myślina m.in. poprzez zmniejszenie ruchu drogowego mieszkańców tej miejscowości. Polepszy się też przepustowość i płynność jazdy na trasie Opole – Częstochowa. Zwiększy się także komfort jazdy, a także zmniejszy ryzyko wypadków.

Jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu o nośności 11,5 t/oś. W ramach prac powstały trzy obiekty inżynierskie: wiadukt nad linią kolejową oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami krajowymi.

 

20191105 102229

20191105 101921 copy

 

Dzisiejsza uroczystość odbyła się przy udziale m.in. Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Grzegorza Pudy oraz Dyrektora Departamentu Przygotowania Projektów i Wdrażania CUPT Krzysztofa Rodziewicza.

Obwodnica Myślina

Data podpisania umowy o dofinansowanie: 25.06.2019 r.

Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej: 35 507 101,85 PLN

Wartość całkowita projektu: 51 264 065,00 PLN

 

Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, na które w 2019 roku podpisano umowę o dofinansowanie w kwocie około 35,5 miliona złotych.

biu
okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia