Zastosowanie AI w transporcie. Spotkanie Transportowego Obserwatorium Badawczego

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

5 marca 2020 br. odbędzie się kolejne spotkanie Transportowego Obserwatorium Badawczego, na które serdecznie zapraszamy.

Tematem TOBu będzie analiza kosztów i korzyści zastosowania sztucznej inteligencji w transporcie.

W 1939 r. na Światowej Wystawie w Nowym Yorku firma General Motors pokazała własną wizję przyszłości na lata 60te XX wieku. Umożliwiła skorzystanie z foteli dźwiękowych zamontowanych na taśmie transportowej. Dzięki nim goście odbyli szesnastominutową podróż do świata fantazji, w którym całą Amerykę przecinały sieci nowoczesnych ulic zapełnionych automatycznymi, sterowanymi falami radiowymi samochodami zdolnymi przemieszczać się bezpiecznie z prędkością około 160 km/h.

Mamy rok 2020 i na pewno jesteśmy bliżej tej wizji, ale czy powinniśmy dążyć do jej całkowitej realizacji?

W 1983 r. psycholożka Lisanne Bainbridge  przestrzegała przed zbytnim poleganiem na systemach zautomatyzowanych twierdząc, że skonstruowanie maszyny poprawiającej sprawność człowieka, ograniczy ludzkie możliwości. Niewątpliwie coś w tym jest –  w dobie telefonów komórkowych rzadko kto z nas pamięta numer telefonu do najbliższych czy przyjaciół.

W takim razie czy sztuczna inteligencja w transporcie się opłaca?

Zgłoszenia do udziału przyjmujemy do 19 lutego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik: agenda

Przechwytywanie copy copy
1 PDFsam Biuletyn CUPT czerwiec 1
biu

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia