Zbiór interpretacji przepisów specustawy funduszowej

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wydało zbiór wyjaśnień wybranych przepisów ustawy z dnia 3 kwietnia 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVD-19 w 2020 r.

Zbiór wyjaśnień ma być źródłem wiedzy o przepisach dedykowanych funduszom europejskim na czas pandemii, a w razie potrzeby ma być pomocny w rozstrzyganiu wątpliwości na etapie interpretowania i stosowania tych przepisów.

Ze zbioru dowiemy się m.in. czym różni się pojęcie skutek wystąpienia COVID-19 od negatywnego wpływu wystąpienia COVID-19, a także czy zawieszenie lub częściowe zawieszenie wytycznych może dotyczyć tylko projektów mających na celu przeciwdziałanie skutkom wystąpienia COVID-19, jak korygować wydatki w przypadku gdy nieprawidłowość indywidualna jest bezpośrednim skutkiem wystąpienia CIVID-19 oraz jak kwalifikować wydatki poniesione w ramach projektów EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020 w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r. w Polsce i szereg innych kwestii związanych z m.in. z terminami.

Zbiór został przekazany do wykorzystania przez instytucje pośredniczące i wdrażające więc zapewniona została powszechność ich zastosowania w całej Polsce przez wszystkie te instytucje wobec beneficjentów Funduszy Europejskich.

biu
okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia