Prace na odcinku wschodnim budowy linii M2 nie zwalniają

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Postępują prace na budowie odcinka wschodniego metra na Bródnie. Wydrążone są dwa odcinki tunelowe, łączące stacje C21 Bródno oraz C20 Kondratowicza. Aktualnie tarcza Maria drąży tunel w kierunku stacji C19 Zacisze, zaś na tarczy Anna prowadzone są przeglądy serwisowe. Postępy drążenia tuneli są aktualizowane w każdy piątek na stronie internetowej www.metro.waw.pl. W odcinku tunelowym D21, pomiędzy stacjami Bródno i Kondratowicza, budowane są łączniki wentylatorni szlakowej V21 z tunelem. Natomiast na powierzchni terenu można już zaobserwować konstrukcje pawilonów wyjściowych ze stacji.

Na stacji C21 Bródno trwają prace związane z budową komory torów odstawczych. Po zakończeniu prac związanych z budową konstrukcji korpusów stacji, rozpoczęły się prace związane z murowaniem głównych pomieszczeń technicznych stacji, m.in. przyszłych podstacji energetycznych oraz pomieszczeń związanych z systemami sterowania ruchem.

Na antresoli stacji C20 Kondratowicza zostały zaprezentowane pierwsze makiety z elementami wykończenia wnętrz.

budowa tbm net12

budowa tbm net01 copy

 

budowa tbm net10 copy

Źródło i zdjęcia: Metro Warszawskie

Biuletyn sierpień
Przechwytywanie copy copy
1 PDFsam Biuletyn CUPT czerwiec 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia