Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Podróże małe i duże z psem przewodnikiem - CUPT

Zapraszamy na kolejne, 11. spotkanie online pt. „Podróże - małe i duże - z psem przewodnikiem” z cyklu „O dostępności w CUPT – standard transportowy w praktyce”.

O webinarium

Podczas webinarium, które  odbędzie się 28 stycznia 2021 r., porozmawiamy o tym,  jak się podróżuje osobom poruszającym się z psem przewodnikiem oraz jak projektować miejsca w transporcie, by ułatwiać podróże tym pasażerom i ich czworonożnym opiekunom.

Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 stycznia br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Konieczne jest przesłanie adresu email.

Pies przewodnik, czyli pies asystujący

Zgodnie z przepisami psa asystującego definiuje się zazwyczaj jako odpowiednio wyszkolonego i specjalnie oznaczonego psa, w szczególności psa przewodnika osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psa asystenta osoby niepełnosprawnej ruchowo, który ułatwia osobie z niepełnosprawnością aktywne uczestnictwo w życiu społecznym.

Pies asystujący towarzyszy osobie z niepełnosprawnością i wykonuje dla niej specjalne zadania. Różni się od zwykłego, domowego czworonoga przede wszystkim tym, że jest specjalnie wyszkolony i potrafi pomóc swojemu opiekunowi w codziennych czynnościach - w tym również w podróżach transportem publicznym.

Zapraszamy na spotkanie „Podróże - małe i duże - z psem przewodnikiem”.

Agenda. 

okladka
Okładka Biuletyn grudzień
okładka Biuletyn

Filtry