Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Transport multimodalny tematem 17 spotkania z Cyklu O dostępności w CUPT – standard transportowy w praktyce - CUPT

Temat multimodalności pojawił się już przy okazji spotkania organizowanego w ramach cyklu. Jednak ze względu na szeroki zakres pojęcia, zdecydowaliśmy się poświęcić mu więcej czasu, tym samym zaplanować kolejne webinarium pn. „Sytuacja osób z niepełnosprawnością w transporcie multimodalnym”, które odbyło się 16 września 2021 r.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały doświadczenia, perspektywy i oczekiwania różnych podmiotów związanych z inwestycjami transportowymi oraz samych użytkowników tych rozwiązań. Dyskutantami i uczestnikami spotkania poza przedstawicielami beneficjentów funduszy UE, były również osoby ze szczególnymi potrzebami, które na co dzień korzystają z transportu publicznego.

Jedna z prezentacji pokazała, że najtrudniej o dostępność jest w czasie prowadzenia remontów i modernizacji ciągów transportowych. Problem ten ukazano na przykładach realizowanych inwestycji dofinansowanych z funduszy unijnych.

Spółka InnoBaltica S.A. – Beneficjent Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – przedstawiła rozwiązania projektowe w ramach Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności PZUM dla osób z niepełnosprawnościami w transporcie multimodalnym.

fala.png

Spotkanie pokazało również, że nie wszystkie istniejące rozwiązania są znane osobom z niepełnosprawnościami. Jak zwykle służyło wymianie doświadczeń pomiędzy wszystkimi interesariuszami, zarówno projektodawcami rozwiązań, jak i osobami, które z nich korzystają na co dzień. Udział wzięło ponad 50 osób z administracji rządowej i samorządowej oraz beneficjentów Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Wkrótce w zakładce Dostępność, udostępnimy pełne nagranie webinaru oraz materiały ze spotkania.

okladkasierpien
okladkabiul copy copy
biuletyn copy

Filtry