EU FOR SMART MOBILITY to konferencja, na którą długo czekaliśmy. Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich pasjonatów tematyki transportu na nasze wydarzenie, które odbędzie się 25 i 26 listopada w Warszawie.

Będziemy dyskutować o kierunkach rozwoju transportu i o tym, co zrobić, by transport w Polsce dynamicznie się rozwijał, zyskał na konkurencyjności i był bardziej nowoczesny. Przyjrzymy się dobrym praktykom wśród najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów transportowych zrealizowanych dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w Polsce i w Europie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Reginalnej.

eu4smartmobility.png

 

Pierwszego dnia konferencji zaplanowaliśmy trzy panele dyskusyjne. Polscy i zagraniczni eksperci związani z nauką, administracją publiczną i biznesem m.in. poszukają odpowiedzi jak digitalizacja transportu może rzutować na budowanie przewagi konkurencyjnej. Podejmiemy także ważny temat, jakim są przyjazne dla środowiska trendy: wodoro- i elektromobliność. Dyskusje pokażą również gotowość polskich miast na podążanie za ideą SMART CITY i planowania zrównoważonej mobilności miejskiej (SUMP). Wśród pozostałych wątków znajdą się także korzyści płynące z wykorzystania Mobile as a Service (MaaS), czyli połączenia różnych usług transportowych w jeden spójny system, dostępny na żądanie.

Drugiego dnia konferencji odbędą się cztery równoległe sesje tematyczne, których uczestnicy dyskutować będą na temat wpływu COVID-19 na transport, innowacyjności w transporcie oraz modelu ruchu jako narzędzia do obliczania emisyjności. Nie zabraknie ważnego wątku dostępności transportu dla wszystkich podróżujących, także tych o specjalnych potrzebach.

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, polskiej administracji, naukowców, samorządowców, ludzi biznesu. Wśród gości znajdą się beneficjenci projektów transportowych zrealizowanych dzięki Funduszom UE.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w Warszawie, w hotelu Arche, Aleja Krakowska 237/U1.

Pytania dotyczące konferencji prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uprzejmie informujemy również, że miejsce konferencji jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W przypadku dodatkowych specjalnych potrzeb prosimy o ich wskazanie w formularzu zgłoszeniowym. Dodatkowo podczas wydarzenia zapewnione będzie tłumaczenie na Polski Język Migowy.

PROGRAM FORUM

Załączniki:
EU for smart mobility - Folder_informacyjny.pdf
 693 kB2021-11-02 11:14
EU for smart mobility - Information folder.pdf
 921 kB2021-11-19 15:34
Agenda_EU for Smart Mobility.pdf
 250 kB2021-11-25 10:02
Program_EU for Smart Mobility.pdf
 282 kB2021-11-25 10:03