Kraków z nowymi tramwajami

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Kraków z nowymi tramwajami

Blisko 175,1 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko trafi do Miejskiego Przedsiębiostwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie na realizację projektu "Poprawa funkcjonowania krakowskiego transportu miejskiego poprzez zakup niskopodłogowego taboru tramwajowego oraz rozbudowę systemu Krakowskiej Karty Miejskiej".

Umowa o dofinansowanie inwestycji wartej ponad 363,8 mln zł została podpisana 27 czerwca 2014 r. przez Pawła Szaciłło, reprezentującego CUPT oraz Rafała Świerczyńskiego i Mariusza Szałkowskiego, reprezentujących MPK.

W ramach projektu planowany jest zakup 36 sztuk nowoczesnych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych o długości 39 - 43 m i pojemności minimum 270 osób. Pojazdy mają być wyposażone w automaty biletowe, system informacji pasażerskiej, kamery monitorujące wnętrze, intercom zapewniający kontakt z prowadzącym pojazd, system ogrzewania i klimatyzacji.

Ponadto przewidziano zakup 40 sztuk automatów stacjonarnych do sprzedaży i prolongaty biletów, które zostaną włączone w system Krakowskiej Karty Miejskiej.

Celem głównym tego przedsięwzięcia realizowanego w ramach Priorytetu VII, Działania 7.3 - „Transport przyjazny środowisku" PO IiŚ jest zwiększenie udziału transportu publicznego w obsłudze mieszkańców Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego.

biu
okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia