Wygodne podróże z Przewozami Regionalnymi

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Wygodne podróże z Przewozami Regionalnymi

29 maja 2015 r. z Przewozy Regionalne Sp. z o.o. została zawarta Umowa o dofinansowanie dla projektu Modernizacja elektrycznych zespołów trakcyjnych, którą ze strony Beneficjenta podpisali Tomasz Pasikowski - Prezes Zarządu oraz Wojciech Kroskowski - Członek Zarządu.

W ramach projektu, o wartości ponad 160,16 mln zł, zmodernizowanych zostanie 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych przeznaczonych (EZT) do obsługi połączeń międzywojewódzkich. 18 z remontowanych EZT-ów będzie przeznaczone do codziennej eksploatacji, a 3 będą stanowić rezerwę. Odnowiony tabor będzie wykorzystywany w relacjach (całościowych, bądź częściowych): 

• Wrocław - Zielona Góra - Szczecin, 
• Kołobrzeg - Piła - Poznań - Wrocław - Kłodzko, 
• Poznań - Ostrów Wlkp. - Łódź.

Zmodernizowane EZT-y będą posiadały deklaracje zgodności z obowiązującymi normami środowiskowymi, bezpieczeństwa oraz interoperacyjności (tj. tabor będzie zgodny z wspólnotowymi technicznymi specyfikacjami interoperacyjności dla kolei, czyli tzw. specyfikacjami TSI). Wszystkie pojazdy będą przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych (z ograniczoną możliwością poruszania się, niedosłyszących, niedowidzących oraz słabo widzących).

Realizacja tego projektu, współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach działania 7.1 - Rozwój transportu kolejowego Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, ma na celu udogodnienie podróżnym codziennych dojazdów do pracy i szkół, do centrów handlowych, administracyjnych czy kulturalnych. Planowane dofinansowanie dla inwestycji z UE to blisko 90,92 mln zł.

biu
okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia