Decyzja KE dla S8

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Logo Infrastruktura i Środowisko - Narodowa Strategia Spójności

23 czerwca br. Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję przyznającą dofinansowanie dla projektu „Budowa drogi S8 na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniami z DK Nr 7 z wył. odc. miejskiego".

Inwestycja obejmuje budowę drogi S8 na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniami z drogą krajową nr 7 (DK7). Droga ekspresowa jest zlokalizowana na terenie województwa mazowieckiego w powiecie pruszkowskim na obszarze gmin Michałowice, Raszyn oraz Nadarzyn i stanowi element sieci kompleksowej transeuropejskich sieci transportowych (TEN-T).

Projekt obejmuje dwa etapy:
- etap I - węzeł Opacz (bez węzła) - węzeł Paszków stanowi pozamiejski fragment trasy Salomea-Wolica (11,57 km);
- etap II - przebudowa DK7 do parametrów GP od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 721 w m. Sękocin Las wraz z przebudową tego skrzyżowania (2,40 km).


Głównym celem projektu jest:

• stworzenie bezpiecznego odcinka ekspresowej trasy drogowej stanowiącej fragment sieci kompleksowej TEN-T, zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróżnych, poprawiającego dostępność komunikacyjną Polski i połączeń międzyregionalnych w ramach sieci TEN-T,

• usprawnienie ruchu tranzytowego poruszającego się w istniejącym korytarzu transportowym, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz dostosowanie parametrów techniczno-użytkowych drogi do prognozowanego poziomu ruchu.


Wartość inwestycji przekracza 958,2 mln PLN. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w wysokości 259,12 mln PLN.

biu
okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia