PKP PLK zadba o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Logo Infrastruktura i Środowisko - Narodowa Strategia Spójności

Ponad 51 mln złotych dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 otrzymają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na realizację projektu "Poprawa jakości 
i niezawodności usług kolejowych poprzez centralizację i automatyzację urządzeń srk".

23 grudnia br. przedstawiciele zarządu spółki, Pan Tomasz Kruk i Pan Marcin Mochocki oraz Pan Paweł Szaciłło, p.o. dyrektor CUPT, podpisali umowę o dofinansowanie wartej ponad 74 mln złotych inwestycji.

Inwestycja ma na celu poprawę jakości i niezawodności usług kolejowych przez centralizację lub automatyzację urządzeń sterowania ruchem kolejowym (srk). Realizowane w ramach projektu roboty budowlane polegają na przebudowie wybranych przejazdów kolejowych, zmianie kategorii przejazdu, wymianie nawierzchni drogowej na dojazdach i w obrębie przejazdów.

Ponadto, projekt obejmuje centralizację prowadzenia ruchu lub jego pełną automatyzację, przez zabudowę nowoczesnych urządzeń, umożliwiających podniesienie poziomu bezpieczeństwa eksploatacji oraz eliminację błędów ludzkich. Centralizacja sterowania umożliwi zmniejszenie kosztów eksploatacji sterowania oraz kosztów utrzymania i bieżącej eksploatacji budynków do prowadzenia ruchu pociągów. Wynikiem modyfikacji istniejących urządzeń sterowania ruchem kolejowym jest zwiększenie ich niezawodności, a przez to zmniejszenie opóźnień pociągów wynikających z usterek. W ramach projektu zostaną zrewitalizowane 33 przejazdy kolejowe.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa i unowocześnienie infrastruktury kolejowej, co w efekcie przełoży się na jakość świadczonych usług oraz poprawę atrakcyjności kolei, jako zbiorowego środka transportu (polepszy się m.in. bezpieczeństwo ruchu pociągów oraz uczestników ruchu drogowego w obrębie skrzyżowań linii kolejowych z drogami publicznymi).

okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1
1 PDFsam poprawiona wersja 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia