Pierwsza decyzja KE, akceptująca duży projekt polityki spójności 2014 - 2020 dla inwestycji PO IiŚ

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Logo Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko

Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą dofinansowanie w wysokości 66,1 mln euro z Funduszu Spójności na realizację projektu pn. „Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów, odc. w. Lublin Sławinek - w. Lublin Węglin".

Jest to pierwszy projekt, także w Europie, w obecnej perspektywie finansowej (2014-2020), który otrzymał zgodę na tak wysokie wsparcie UE.

Fragment drogi S19, będący zachodnią obwodnicą Lublina realizowany jest w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, osi priorytetowej 3 Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego, a jego wartość to 149,6 mln euro.

Projekt obejmuje budowę odcinka o długości 9,8 km między węzłami transportowymi Lublin Sławinek oraz Lublin Węglin na drodze ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów, będącej istotnym elementem transeuropejskiej sieci transportowej. Jej budowa jest niezbędna dla poprawy warunków ruchu drogowego wokół Lublina, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i czasu przejazdu. Odcinek stanowi fragment ciągu drogowego S19 łączącego docelowo m.in. Rzeszów z Lublinem i Białymstokiem.

okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1
1 PDFsam poprawiona wersja 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia