Ponad 167 mln zł unijnego dofinansowania dla Warszawy

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Czterech mężczyzn siedzących przy stole. Drugi od prawej mówi do mikrofonu.

Ponad 167 mln złotych otrzyma m.st. Warszawa na Modernizację ciągu ul. Marsa - Żołnierska odc. węzeł Marsa - granica miasta - etap II z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Ponad 167 mln złotych otrzyma m.st. Warszawa na Modernizację ciągu ul. Marsa - Żołnierska odc. węzeł Marsa - granica miasta - etap II z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Umowę o dofinansowanie wartej blisko 217 mln złotych inwestycji, 31 maja br. podpisali przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych i miasta stołecznego.

Ciąg ulic Marsa-Żołnierska to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych po wschodniej stronie Warszawy. Wyprowadza ona ruch z prawobrzeżnej Warszawy w kierunku północnym i przebiega w ciągu drogi wojewódzkiej nr 631, w granicach m.st. Warszawy. Przecina teren trzech dzielnic: Pragi-Południe, Wawra i Rembertowa.

Projekt dofinansowany w ramach działania 3.1 Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T PO IiŚ obejmie modernizację ciągu ulic Marsa - Żołnierska, na odcinku od węzła Marsa (ul. Naddnieprzańska) do granicy Warszawy. Planowana rozbudowa ulic w klasie GP (głównej ruchu przyspieszonego) obejmie odcinek ok. 4,8 km. Połączenie drogowe o zwiększonej przepustowości i nośności, będzie bezpośrednim powiązaniem Warszawy z międzynarodową siecią drogową TEN-T.

Modernizacja odcinka ul. Marsa (od ul. Naddnieprzańskiej do skrzyżowania z ulicami: Żołnierską i Rekrucką) to budowa 4 jezdni dwupasmowych: 2 jezdni głównych (główne ruchu przyspieszonego GP) dla ruchu tranzytowego i 2 jezdni zbierająco-rozprowadzających, które poprowadzą ruch lokalny do skrzyżowań z ul.: Chełmżyńską - Okularową i Żołnierską - Rekrucką. W ramach tego przedsięwzięcia układ dróg lokalnych wraz z wiaduktami nad torami kolejowymi (linia kolejowa w kierunku Otwocka i Lublina) został już wybudowany i oddany do ruchu. Rozpoczęła się już także budowa układu drogowego dla ruchu tranzytowego.

Wybudowana zostanie estakada nad skrzyżowaniami z ulicami Chełmżyńską i Okularową oraz z Żołnierską i Rekrucką (wraz wiaduktami nad linią kolejową do Siedlec i Białegostoku). Przebudowana będzie ul. Żołnierska wraz wiaduktami nad torami kolejowymi. Zmodernizowana jezdnia połączy się z przebudowanym przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich odcinkiem drogi nr 631, która w przyszłości skrzyżuje się z planowaną przez GDDKiA wschodnią obwodnicą Warszawy (S17).

Załączniki:
Pobierz plik (Prezentacja_Wwa_Marsa_(2016-05-31).pdf)Prezentacja Wwa Marsa (2016.05.31) 2439 kB2017-06-17 16:36
Pobierz plik (Marsa-mapa-ogolna.png)Marsa-mapa-ogolna 1596 kB2017-06-17 16:36
okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1
1 PDFsam poprawiona wersja 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia