Szybszy przejazd przez Inowrocław i Brodnicę

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Logo Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko

24 czerwca 2016 r. w ramach działania 4.2 Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 została zawarta umowa o dofinansowanie dla projektu „Budowa obwodnic Inowrocławia i Brodnicy w ciągu DK15".

Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzyma blisko 445,5 mln zł dofinansowania na budowę dwóch obwodnic w ciągu drogi krajowej nr 15. W ramach inwestycji wartej 673,96 mln zł zostanie wybudowane ponad 24 km nowych dróg:

- 1,5 km odcinek obwodnicy Brodnicy o przekroju jednojezdniowy z pasem dzielącym w rejonie skrzyżowań;
- 23 km obwodnicy Inowrocławia, która będzie miała przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu i pasem dzielącym.

Budowa tych odcinków, która ma się zakończyć w październiku 2018 roku, umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza układ uliczny centrum miast, a tym samym zwiększy poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz wpłynie na sprawniejsze i bezpieczniejsze funkcjonowanie układu drogowego.

Obwodnice Inowrocławia i Brodnicy zlokalizowane są w północnej części Polski i w całości przebiegają przez obszary województwa kujawsko - pomorskiego.

okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1
1 PDFsam poprawiona wersja 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia