Jest zgoda KE na finansowanie z PO IiŚ dla S7 i S8

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Grafika - abrewiatura waluty euro z gwiazdkami

30 stycznia 2017 r. Komisja Europejska wydała decyzję o wsparciu finansowym, z Programu Infrastruktura i Środowisko, dla dwóch projektów drogowych wartych łącznie ponad 4,3 mld zł

Są to inwestycje współfinansowane z działania 3.1 Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T  PO IiŚ 2014-2020: Budowa drogi ekspresowej S7 Gdańsk - Elbląg, odcinek Koszwały - Elbląg Budowa Drogi Ekspresowej S-8 Wyszków - Białystok, odcinek Granica Województwa. Mazowieckiego/Podlaskiego - Zambrów.

Budowa drogi ekspresowej S7 Gdańsk - Elbląg, odcinek Koszwały - Elbląg

Projekt obejmuje budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Koszwały - Elbląg o łącznej długości 39,63 km. Inwestycja składa się z dwóch zadań projektowych:

1. Koszwały - Nowy Dwór Gdański oraz

2. Nowy Dwór Gdański - Kazimierzowo.

Na całym odcinku projektowanej drogi ekspresowej zaplanowany jest przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu - pasem dzielącym oraz pasem awaryjnym, dostosowany do prognozowanego poziomu ruchu. Inwestycja przebiega na terenie województwa pomorskiego i warmińsko - mazurskiego. Droga ekspresowa S7 na odcinku Gdańsk - Elbląg stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w bazowym korytarzu TEN-T (Morze Bałtyckie - Morze Adriatyckie, Gdańsk - Warszawa - Katowice). Odcinek drogi ekspresowej S7 jest również fragmentem międzynarodowej drogi E77.

Całkowita wartość projektu: 3 747 900 317,82 PLN

Kwota dofinansowanie UE: 2 000 661 323,79 PLN.

Termin realizacji: październik 2015 r. - wrzesień 2018 r.

Budowa Drogi Ekspresowej S-8 Wyszków - Białystok, odcinek Granica Województwa. Mazowieckiego/Podlaskiego - Zambrów

Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej S8 o całkowitej długości 14,91 km na odcinku granica województwa mazowieckiego/podlaskiego do początku obwodnicy Zambrowa. Droga ekspresowa S8 na tym odcinku przebiega w korytarzu należącym do kompleksowej sieci TEN-T i stanowi fragmentem międzynarodowej drogi E67, o przebiegu Helsinki - Tallin - Ryga - Kowno- Budzisko - Suwałki - Białystok - Warszawa - Piotrków Trybunalski - Wrocław - Kłodzko - Praga.  Odcienk drogi ekspresowej zaprojektowano w przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu, dostosowanymi do prognozowanego poziomu ruchu, wraz z pasem dzielącym oraz pasem awaryjnym. Zrealizowany w ramach przedmiotowej inwestycji węzeł drogowy, umożliwi bezpieczną komunikację i rozprowadzenie ruchu po pozostałej sieci drogowej oraz obsługę przyległego terenu poprzez sieć dróg dojazdowych. Planowana droga ekspresowa S8 ułatwi ruch tranzytowy, a także wpłynie na wzrost bezpieczeństwa ruchu.

Całkowita wartość projektu: 540 865 000,00 PLN

Kwota dofinansowanie UE: 295 566 113,21 PLN

Termin realizacji: styczeń 2015 r. - lipiec 2017 r.

okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1
1 PDFsam poprawiona wersja 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia