Ponad 50 mln zł z PO IiŚ na przebudowę stacji kolejowej Gdańsk Główny

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Ponad 50 mln zł z PO IiŚ na przebudowę stacji kolejowej Gdańsk Główny

23 czerwca br. Centrum Unijnych Projektów Transportowych i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na realizację projektu kolejowego „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap II Gdańsk Główny". Planowany termin ukończenia inwestycji to rok 2019.

Projekt polega na przebudowie stacji Gdańsk Główny wraz z niezbędną infrastrukturą, dzięki której stacja zostanie dostosowana do wymagań zawartych w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/57/WE z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie interoperacyjności systemu kolei we Wspólnocie.

Realizacja inwestycji spowoduje w szczególności:

- uzyskanie standardów europejskich na liniach objętych transeuropejskimi korytarzami transportowymi przebiegającymi przez terytorium Polski (TSI PRM), a tym samym umożliwienie samodzielnego dostępu do peronów dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się,

  - zapewnienie interoperacyjności kolei,
  - poprawę stanu technicznego i estetyki przejść podziemnych na perony stacji Gdańsk Główny.

  Całkowity koszt inwestycji to 73,36 mln zł. Dofinansowanie z UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wyniesie 50,69 mln zł.

  /Źródło: MR, CUPT/

   

  Filtry

  fundusze
  PL 1
  f logo u
  unia

  Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia