Modernizacja linii kolejowej nr 68 – dofinansowanie unijne na prace przedprojektowe

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Modernizacja linii kolejowej nr 68 – dofinansowanie unijne na prace przedprojektowe

30 czerwca 2017 r. Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o dofinansowanie projektu „Prace na linii kolejowej nr 68 na odcinku Stalowa Wola Rozwadów - Przeworsk - prace przedprojektowe", który zostanie dofinansowany z unijnego Programu Polska Wschodnia 2014-2020.

Projekt obejmuje opracowanie dokumentacji przedprojektowej, która jest niezbędna do przygotowania realizacji projektu infrastrukturalnego pn. „Prace na linii kolejowej nr 68 na odcinku Stalowa Wola Rozwadów - Przeworsk". Dokumentacja przedprojektowa dotyczyć będzie realizacji prac na odcinku:

Stalowa Wola Rozwadów - Nisko - Rudnik (nad Sanem) - Łętownia - Nowa Sarzyna - Leżajsk - Grodzisko Dolne - Przeworsk od km 104,043 do km 177,120 linii nr 68 (odcinek o długości 73,077 km) wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Obejmować ona będzie Studium Wykonalności wraz z analizą kosztów i korzyści, dokumentację środowiskową, dokumentację przetargową oraz pozostałą dokumentację przedprojektową.

Opracowanie dokumentacji pozwoli m.in. na:
• kompleksowe przedstawienie uwarunkowań i rekomendacji najlepszych rozwiązań realizacji projektu,
• określenie modelu finansowania projektu i jego wpływu na sytuację finansową beneficjenta,
• ustalenie zakresu koniecznych działań w celu spełnienia wymagań interoperacyjności oraz uzasadnienia ewentualnych odstępstw od ich stosowania.

Wartość projektu to 2,66 mln zł, z czego dofinansowanie UE wynosi 1,84 mln zł.

 

biu
okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia