46 minut oszczędności

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
46 minut oszczędności

Blisko 40 km linii kolejowych na trasie Toszek Północ - Stare Koźle zostanie wyremontowanych dzięki zawartej 30 czerwca 2017 r. umowie o dofinansowanie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Głównym celem projektu „Prace na liniach kolejowych nr 153, 199, 681, 682, oraz 872 na odcinku Toszek Północ - Rudziniec Gliwicki - Stare Koźle" realizowanego przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, jest skrócenie czasu przejazdów pociągów towarowych do ok. 46 minut na trasie biegnącej przez dwa województwa: śląskie i opolskie.

W ramach inwestycji, na którą przewidziano ponad 347,68 mln zł, zmodernizowane zostanie: 38,8 km linii kolejowych, 5 obiektów inżynieryjnych, 3 stacje kolejowe oraz jeden przejazd kolejowy. Projekt będzie prowadzony od sierpnia 2017 do września 2019, a w jego ramach zostaną: opracowane projekty budowlane i wykonawcze wraz z decyzjami administracyjnymi oraz przeprowadzone roboty budowlane (m.in.: odtworzenie układu torowego, optymalizacja połączeń rozjazdowych, wymiana urządzeń srk /system sterownia ruchem kolejowym/ czy wymiana sieci trakcyjnej).

Unijne dofinansowanie z UE dla projektu to blisko 282,67 mln zł z Funduszu Spójności.

 

okładka
1 PDFsam Biuletyn Marzec 2020 1
1 PDFsam poprawiona wersja 1

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia