Wideoinfolinia dla osób niesłyszących

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Informujemy o uruchomieniu wideoinfolinii dla osób niesłyszących zapewniającej im dostęp do informacji związanych z pandemią COVID-19. Wideoinfolinia działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W akcję zaangażowani są tłumacze Polskiego Języka Migowego z całej Polski, którzy pracują w systemie zmianowym na smartfonach lub laptopach z dostępem do Internetu.

Osoba Głucha może połączyć się z wideoinfolinią i uzyskać, w zrozumiałym dla siebie języku, informacje na temat koronawirusa oraz sposobu postępowania w przypadkupodejrzenia, że może być zarażona.

Z wideoinfolinii, oprócz osób z wadą słuchu, skorzystają też placówki służby ratownictwa medycznego. Może się okazać to kluczowe, gdyż ułatwi przeprowadzenie wywiadów lekarskich z niesłyszącymi pacjentami oraz przyśpieszy ewentualną diagnozę i leczenie.

Wideoinfolinia działa od 1 kwietnia 2020 r. i można się z nią połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi:

  • komunikatora Messenger, bezpośrednio ze strony https://www.facebook.com/koronawiruspjm, dostępnej na Facebook’u;
  • komunikatora Skype – login: Koronawirus-Tłumacz PJM;
  • komunikatora IMO, który umożliwia połączenia z wykorzystaniem komputera: nr 609 939 546;
  • aplikacji tłumacz on-line języka migowego.

Zachęcamy do korzystania z udostępnionego narzędzia i dzielenia się informacjami o jego uruchomieniu.

 

Źródło: https://www.gov.pl/

Przechwytywanie copy copy
1 PDFsam Biuletyn CUPT czerwiec 1
biu

Filtry

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia