Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

[24.02.2021] ZMR w spotkaniu TOB o Taborze kolejowym – potrzebach i możliwościach - CUPT

Obecnie, dzięki współfinansowaniu z funduszy unijnych (w szczególności Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko), tabor kolejowy w Polsce całkowicie zmienił swoje oblicze. Nie jest to już zacofany, brudny i niekomfortowy tabor sprzed wielu lat. Działania przewoźników i organizatorów transportu kolejowego koncentrują się na poprawie bezpieczeństwa i ochrony, zwiększeniu wydajności usług, obniżeniu kosztów konserwacji i poprawie komfortu pasażerów. Sprzyja temu postęp technologiczny, w którym prześcigają się producenci.

do wstawienia

Spotkanie umożliwiło podsumowanie dotychczasowych działań na rzecz zapewnienia polskiej kolei dostępnego, komfortowego i bezpiecznego taboru, a także wymianę doświadczeń i informacji o planach na przyszłość. Przełom unijnych perspektyw finansowych  oznacza, że do Polski znów popłynie gigantyczny strumień pieniędzy. Na inwestycje w transport kolejowy, w tym w tabor, będą dostępne miliardy złotych, zwłaszcza ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Bardzo duże środki na inwestycje w tabor kolejowy będą też dostępne w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Podczas 3 paneli dyskusyjnych uczestnicy mogli zastanowić się, w jaki sposób lepiej wykorzystać potencjał transportu kolejowego oraz czy dostępne możliwości rynku odpowiadają potrzebom przewoźników i organizatorów.

Dodatkowo zaprezentowano możliwości wykorzystania Zintegrowanego Modelu Ruchu w planowaniu rozwoju transportu kolejowego.

About ZMR (National Transport Model)

ZMR news

Kontakt ZMR

zmr@cupt.gov.pl

zmr zintegrowany model ruchu logotype min