Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

[28.04.2021] CUPT o Zintegrowanym Modelu Ruchu na konferencji UTK - CUPT

Urząd Transportu Kolejowego zorganizował konferencję „Nowy wizerunek kolei”, której celem było m.in. przedstawienie idei i celów Europejskiego Roku Kolei oraz wskazanie zmian, jakie zaszły w transporcie kolejowym dzięki funduszom Unii Europejskiej przeznaczonym na infrastrukturę, zwiększeniu interoperacyjności i wprowadzeniu wspólnotowych regulacji prawnych.
Omówione zostały również działania podjęte w transporcie kolejowym w związku z pandemią COVID-19 oraz wyzwania, przed którymi stanie kolej w świecie po epidemii. Ważnym tematem było przedstawienie zagadnienia konkurencyjności kolei wobec innych gałęzi transportu w ujęciu ekonomicznym i społecznym.

Uczestnicy skupili się również na problematyce wypracowania propozycji i sugestii w zakresie zachęcenia pasażerów do korzystania z transportu kolejowego.

W wydarzeniu, poza CUPT, wzięli udział przedstawiciele z innych instytucji publicznych i prywatnych, w tym z Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Komisji Europejskiej, spółek kolejowych, Centralnego Portu Komunikacyjnego, Instytutu Kolejnictwa oraz uczelni wyższych.

CUPT o Zintegrowanym Modelu Ruchu (ZMR)

CUPT zaproszone zostało do udział w dyskusji nt. nowego wizerunku kolei. W swoim wystąpieniu p.o. Dyrektora pani Joanna Lech. przedstawiła potencjał ZMR oraz jak to narzędzie można wykorzystać na potrzeby rynku kolejowego m.in. w zakresie czasu dojazdu do stacji.

Prezentację CUPT z wydarzenia znajdziesz tutaj.

Czym jest Zintegrowany Model Ruchu (ZMR)?

ZMR jest narzędziem wspierającym wypełnienie warunku podstawowego Komisji Europejskiej w zakresie finansowania inwestycji transportowych w perspektywie 2021-2027. Wśród tych warunków znalazło się m.in. określenie stanu obecnego i przyszłego planowanej infrastruktury transportowej uwzględniającej m.in. analizę ruchu i ocenę ekonomiczną opartą na analizie popytu i modelowaniu ruchu.

About ZMR (National Transport Model)

ZMR news

Kontakt ZMR

zmr@cupt.gov.pl

zmr zintegrowany model ruchu logotype min