Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

[29.09.2021] Webinarium - ZMR jako narzędzie planowania transportu - CUPT

Do 7 października przyjmujemy zgłoszenia na Webinarium w ramach Transportowego Obserwatorium Badawczego. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń i udziału w Webinarium CUPT.

O możliwościach polskiego modelu i trendach w modelowaniu porozmawiamy podczas kolejnego online spotkania Transportowego Obserwatorium Badawczego 19 października 2021 r.

Chętnych do udziału prosimy o przesłanie emaila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Na zgłoszenia czekamy do 7 października.

Agenda webinarium

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych

Czym jest Zintegrowany Model Ruchu?

Na potrzeby programowania nowej perspektywy finansowej UE opracowaliśmy Zintegrowany Model Ruchu (ZMR). Pozwoli on spełnić podstawowy warunek Komisji Europejskiej w zakresie finansowania inwestycji transportowych w perspektywie 2021-2027.

ZMR jest kompleksowym narzędziem przeznaczonym do wsparcia planowania transportu (w tym zarządzania popytem i wsparcia zarządzania podażą) na poziomie strategicznym o zasięgu ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Zaktualizowany przez CUPT w 2019 roku model bazowy z 2015 roku jest czterostopniowym modelem pasażerskim, który uwzględnia ruch towarowy na drogach. Na podstawie tego modelu opracowaliśmy modele prognostyczne, które obejmują:

  • rok 2025 – jako wariant, który domyka stan infrastruktury transportowej,
  • rok 2030 – jako wariant prognostyczny.

Docelowo planujemy opracować prognozy na lata 2040 i 2050 jako odległe horyzonty czasowe niezbędne do prognozowania efektywności inwestycji.

About ZMR (National Transport Model)

ZMR news

Kontakt ZMR

zmr@cupt.gov.pl

Klauzula informacyjna ZMR

pdfPobierz

zmr zintegrowany model ruchu logotype min