Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

9 lipca: Transport publiczny dla wszystkich - dyskusja online - CUPT

Celem warsztatów jest wymiana wiedzy i doświadczeń w ramach projektów realizowanych ze środków UE w zakresie zapewnienia dostępności transportowej osobom o różnych potrzebach, zwłaszcza osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Podczas warsztatów uczestnicy omówią i porównają doświadczenia państw członkowskich UE w trzech głównych kwestiach:

  • Polityka publiczna - jakie akty prawne i regulacje obowiązują w różnych krajach; jakie instytucje są odpowiedzialne za organizację transportu dla osób z niepełnosprawnościami, politykę finansową itp.
  • Realizacja projektów - przykłady projektów finansowanych ze środków UE, które mogą pochwalić się dobrymi rozwiązaniami dostępnościowymi.
  • Rozwiązania techniczne - przegląd rozwiązań technicznych i operacyjnych, które mogą być przydatne dla osób z niepełnosprawnościami, wdrożenie rozporządzenia Komisji (UE) nr 1300/2014 z dnia 18 listopada 2014 r. w sprawie specyfikacji technicznych interoperacyjności związanych z dostępnością unijnego systemu kolei dla osób z niepełnosprawnością i osobami o ograniczonej sprawności ruchowej itp.

Warsztat jest dedykowany przedstawicielom Instytucji Zarządzających, Instytucji Pośredniczących i Audytowych w procesie dystrybucji środków z UE zajmujących powyższą tematyką.

Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji on-line 9 lipca w godzinach 10:00-12:00. Konkluzje z tego spotkania staną się podstawą do stworzenia agendy warsztatów zaplanowanych na jesień tego roku.

Formularz zgłoszeniowy

okladkasierpien
okladkabiul copy copy
biuletyn copy