OŚ Priorytetowa III

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

ppw

ue

Jednym z celów PO PW jest wzmocnienie wewnętrznych i uzupełnienie zewnętrznych połączeń w transporcie kolejowym wschodniej Polski, stosownie do zapisów ujętych w Strategii rozwoju społeczno - gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020. Dlatego też znaczna część środków - 330 mln euro - przeznaczona została na realizację osi priorytetowej III Ponadregionalna Infrastruktura Kolejowa (działanie 3.1 Infrastruktura Kolejowa).

Centrum Unijnych Projektów Transportowych pełni rolę Instytucji Pośredniczącej w zarządzaniu projektami realizowanymi w ramach osi priorytetowej III Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Podstawowym założeniem realizacji III osi priorytetowej jest skierowanie środków na realizację inwestycji kolejowych służących poprawie dostępności transportowej w obrębie Polski Wschodniej, a jednocześnie istotnych pod względem wzmacniania makroregionalnych potencjałów rozwojowych. 

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia