Europejski Akt Dostępności – pomyśl już dzisiaj
Początek
18 marca 2022Zakończenie
18 marca 2022
18 marca 2022 roku odbyło się pierwsze spotkanie – w formie webinarium, w ramach nowego cyklu – Dostępność 2030+. Celem spotkań w tym cyklu będzie pokazywanie działań i nowoczesnych rozwiązań możliwych do zastosowania w projektach dofinansowywanych z funduszy UE, a działających na rzecz dostępności transportu.
Pierwsze spotkanie związane było z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/882 (z dnia 17 kwietnia 2019 r.) dot. wymogów dostępności produktów i usług (po ang. European Accesssibility Act, w skrócie EAA), która została opublikowana 7 czerwca 2019 r. Jest to pierwsza tak kompleksowa i horyzontalna regulacja o dostępności w prawie Unii Europejskiej. Obowiązywać ma w każdym kraju członkowskim UE. Ma zapewnić wspólne, jednakowe wymogi dostępności wybranych produktów i usług. EAA będzie miała zastosowanie do sprzętu komputerowego i systemów operacyjnych, terminali samoobsługowych, usług łączności elektronicznej (w tym zgłoszeń alarmowych), audiowizualnych usług medialnych, usług towarzyszących transportowi pasażerskiemu, usług bankowych, e-książek, handlu elektronicznego. Transpozycja do polskiego porządku prawnego Dyrektywy ma nastąpić poprzez ustawę o dostępności niektórych produktów i usług, której projekt jest konsultowany ze społeczeństwem.\
Podczas spotkania analizowano obecne możliwości techniczne w zakresie biletomatów i słupków SOS a także zastanawiano się nad rozwojem techniki w tym zakresie.
W spotkaniu udział wzięło udział prawie 80 osób, w tym głównie przedstawiciele beneficjentów funduszy UE.
Więcej wydarzeń
Szkolenie z SL2021 w zakresie zawierania umów dla Beneficjentów FEnIKS/FEPW/KPO
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z SL2021 w zakresie zawierania umów z perspektywy Beneficjenta w ramach programu operacyjnego FEnIKS/ FEPW/KPO.
Zapisać się można najpóźniej do 8 kwietnia przez formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do udziału.
WięcejPolska bramą Europy – jak zapewnić bezpieczeństwo i sprawność transportu?
Zapraszamy do udziału w dwudniowym bezpłatnym webinarium organizowanym w ramach Transportowego Obserwatorium Badawczego w formule online.
Zapisać się na wydarzenie można do 31 marca 2025 roku. Radzimy nie zostawiać na ostatnią chwilę, bo liczba miejsc ograniczona.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15