Dostępne biletomaty – czyli jakie?
Początek
20 maja 2021 10:00Zakończenie
20 maja 2021 13:00
Webinarium, które odbyło się 20 maja 2021 r. nosiło tytuł „Dostępne biletomaty – czyli jakie?”. Tym spotkaniem wpisaliśmy się w obchody Global Accessibility Awareness Day (GAAD) – Światowego Dnia Świadomości Dostępności. Każdego roku na całym świecie, właśnie w trzeci czwartek maja społeczność związana z dostępnością cyfrową obchodzi Global Accessibility Awareness Day.
Podczas spotkania wspólnie z ekspertami branżowymi i użytkownikami rozmawialiśmy o tym jakie cechy powinien mieć biletomat, z którego może korzystać każdy bez względu na cechy fizyczne i sensoryczne. Producent biletomatów wskazał również na trendy w rozwoju tego typu urządzeń. Zaznaczył jednak, ze niezwykle ważne jest, aby już na wczesnym etapie projektowania przestrzeni zaplanować miejsce dla biletomatu. Nawet najlepszy sprzęt źle usytuowany może przestać być dostępny dla wszystkich.
Przedstawiciele MPK Zielona Góra opowiedzieli historię o zmianach w stosowanych rozwiązaniach służących kupnie biletów w swoich pojazdach.
Dużo czasu poświęciliśmy kwestii dostępności stosowanych interfejsów w tego typu urządzeniach. Zaproszeni goście wskazywali złe i dobre praktyki, zarówno w polskich jak i międzynarodowych rozwiązaniach (m.in. z Japonii, Czech, Niemiec).
Jedna z części webinarium dotyczyła tez zasad prostego jeżyka, który powinien być stosowany w komunikacji z podróżnymi.
Spotkanie pokazało również, że nie wszystkie istniejące rozwiązania są znane osobom z niepełnosprawnościami. Jak zwykle służyło wymianie doświadczeń pomiędzy wszystkimi interesariuszami, zarówno projektodawcami rozwiązań, jak i osobami, które z nich korzystają na co dzień. Udział wzięło ponad 70 osób z administracji rządowej i samorządowej oraz beneficjentów Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Więcej wydarzeń
Warsztaty kolejowe: Fundusze UE na infrastrukturę pasażerską – perony i dworce w projektach rozliczanych ze wsparciem Funduszy Europejskich
Zapraszamy do siedziby CUPT na wydarzenie w ramach tegorocznego cyklu warsztatów kolejowych, współorganizowanych przez nas i Fundację Pro Kolej.
Podczas czerwcowego spotkania, które tradycyjnie już, organizujemy w formule wyłącznie offline skupimy się na pasażerskiej infrastrukturze kolejowej, czyli na dworcach i peronach, z uwzględnieniem Funduszy Europejskich oraz ich wpływu na wspomniane obiekty.
WięcejAdaptacja projektów transportowych do zmian klimatu
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w formule online. Szkolenie kierujemy do wnioskodawców/beneficjentów w ramach programu operacyjnego FEnIKS i FEPW. Tematyka przewodnia szkolenia – przygotowanie analizy klimatycznej w zakresie adaptacji do zmian klimatu.
Okienko zgłoszeniowe pozostaje otwarte do 29 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do rejestracji.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15