Spacery badawcze przy stacjach Kolei Metropolitalnej
Początek
09 maja 2023 17:30Zakończenie
31 maja 2023 17:30
Jesteś mieszkańcem/mieszkanką Metropolii, chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i mieć realny wpływ na to, co się dzieje przy Kolei Metropolitalnej?
Zapraszamy od 9 maja na ok. 2-godzinne spacery badawcze przy stacjach Kolei Metropolitalnej wzdłuż linii kolejowej od Tarnowskich Gór do Chorzowa.
Obecnie trwa remont torów i peronów od stacji Chorzów Uniwersytet przez Bytom do Tarnowskich Gór. Chcemy porozmawiać o tym:
- jak ma wyglądać bezpieczne i wygodne otoczenie nowych stacji Kolei Metropolitalnej (na większości stacji perony oraz wejścia na nie są już projektowane lub budowane).
- co ma być wokół nich, jak dojść do peronów, jakich funkcji tam potrzebujemy My, jako mieszkańcy Metropolii.
Jak się zgłosić?
Liczba miejsc jest ograniczona do 10. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy.
Do osób, które się zakwalifikowały na spacer wyślemy maila z informacją o dokładnym miejscu spotkania. Na końcu formularza znajdziesz więcej informacji na temat sposobu doboru uczestników.
Kwestie organizacyjne
W maju spotkamy się przy 12 stacjach Kolei Metropolitalnej wzdłuż linii kolejowej od Tarnowskich Gór do Chorzowa. Wszystkie spacery będą rozpoczynać się o 17.30 i potrwają około 2 godziny.
- 9 maja 2023 r. – wtorek – Bytom Stroszek (jeszcze nie istnieje);
- 10 maja 2023 r. – środa – Bytom Karb;
- 11 maja 2023 r. – czwartek – Bytom Rozbark (jeszcze nie istnieje);
- 16 maja 2023 r. – wtorek – Bytom;
- 17 maja 2023 r. – środa – Radzionków Rojca;
- 18 maja 2023 r. – czwartek – Radzionków;
- 23 maja 2023 r. – wtorek – Chorzów Stary;
- 24 maja 2023 r. – środa – Chorzów Miasto;
- 25 maja 2023 r. – czwartek – Chorzów Uniwersytet;
- 29 maja 2023 r. – poniedziałek – Nakło Śląskie;
- 30 maja 2023 r. – wtorek Tarnowskie Góry;
- 31 maja 2023 r. – środa – Tarnowskie Góry Osada Jana (jeszcze nie istnieje).
Tu możesz zobaczyć o jakie stacje chodzi i bliżej z nimi się zapoznać wirtualnie, czyli zanim wyruszysz na spacer.
Dodatkowe informacje
Spacery badawcze są częścią projektu „Jak otworzyć kolej na mieszkańców?” realizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Spółdzielnię Socjalną FADO. W ramach projektu udostępnimy także ankietę dotycząca przestrzeni wokół stacji Kolei Metropolitalnej oraz odbędą się rozmowy z mieszkańcami w formie tak zwanego procesu deliberacyjnego. Projekt realizowany jest przy wsparciu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
Więcej wydarzeń
Warsztaty kolejowe: Fundusze UE na infrastrukturę pasażerską – perony i dworce w projektach rozliczanych ze wsparciem Funduszy Europejskich
Zapraszamy do siedziby CUPT na wydarzenie w ramach tegorocznego cyklu warsztatów kolejowych, współorganizowanych przez nas i Fundację Pro Kolej.
Podczas czerwcowego spotkania, które tradycyjnie już, organizujemy w formule wyłącznie offline skupimy się na pasażerskiej infrastrukturze kolejowej, czyli na dworcach i peronach, z uwzględnieniem Funduszy Europejskich oraz ich wpływu na wspomniane obiekty.
WięcejAdaptacja projektów transportowych do zmian klimatu
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w formule online. Szkolenie kierujemy do wnioskodawców/beneficjentów w ramach programu operacyjnego FEnIKS i FEPW. Tematyka przewodnia szkolenia – przygotowanie analizy klimatycznej w zakresie adaptacji do zmian klimatu.
Okienko zgłoszeniowe pozostaje otwarte do 29 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do rejestracji.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15