#bezprzedawNIEnia: Rocznica wybuchu II wojny światowej
W związku z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej i radzieckiej agresji na Polskę, polskie instytucje kultury, podległe Ministrowi Kultury I Dziedzictwa Narodowego, przygotowały liczne wydarzenia upamiętniające obie rocznice.
Wydarzenia przygotowane przez instytucje kultury będą odbywały się na terenie całego kraju oraz w przestrzeni wirtualnej. Wśród propozycji znajdziemy również wiele materiałów filmowych, spektakle teatralne, koncerty, spacery tematyczne, reportaże, wywiady, podkasty czy konferencje naukowe.
Temat niemieckiej i sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku oraz ich tragicznych dla naszego kraju i narodu konsekwencji będzie również obecny w programach telewizyjnych i radiowych. Na antenie Telewizji Polskiej, oprócz relacji z uroczystości państwowych, emisji okolicznościowych spotów, rozmów z ekspertami oraz filmów dokumentalnych, 1 września zobaczymy film „Kurier” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, a 17 września – „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Natomiast Polskie Radio, oprócz licznych audycji tematycznych i reportaży, przygotowało witrynę internetową opartą na własnych publikacjach, na której znajdą się najważniejsze opracowania i analizy dotyczące reparacji za straty poniesione przez Polskę w wyniku II WŚ i szczegółowe omówienie raportu zaprezentowanego 1 września. Na stronie bezprzedawnienia.polskieradio.pl pojawią się oparte o radiowe archiwalia materiały historyczne dotyczące m.in. utraconego potencjału rozwoju Polski w latach 30. i 40., strat polskich bibliotek czy utraty Kresów.
Więcej informacji na temat zaplanowanych wydarzeń w ramach kampanii #bezprzedawNIEnia można znaleźć na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Różne

Badamy opinię: Ankieta intermodalna CUPT
Anonimowa ankieta potrzeb inwestycyjnych w zakresie transportu intermodalnego w Polsce w związku z trwającymi pracami nad programowaniem perspektywy finansowej 2021-2027.
Zachęcamy do udziału.
Więcej
Dekarbonizacja transportu – cel na 2050 rok
Transport odpowiada za 21% globalnej emisji dwutlenku węgla. To obecnie najbardziej emisyjny sektor w wielu krajach rozwiniętych.
Nasz ekspercki materiał prosto z łamów Biuletynu CUPT. Warto przeczytać.
Więcej
CEF2 nabiera tempa
W drugiej połowie 2022 roku wiele się działo dookoła Instrumentu Łącząc Europę (CEF). W wydaniu najnowszego, czyli piątego, Biuletynu CUPT przedstawiliśmy m.in. skrót najważniejszych informacji dotyczących bieżących CEF-owych wydarzeń, w porządku przedmiotowo-chronologicznym.
Więcej
Wyniki konkursu „Fundusze UE blisko nas”
Rozstrzygnęliśmy konkurs „Fundusze UE blisko nas” na materiał (reportaż, fotoreportaż lub wideo) promujący projekty transportowe oraz ich efektywne korzyści, realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
WięcejSkontaktuj się z nami
Punkty informacyjne
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Biuro CUPT
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15