Analiza funkcjonowania systemu bezpieczeństwa drogowego w Azerbejdżanie
Pod koniec zeszłego miesiąca, a konkretnie 24-27 października, odbyła się druga misja w ramach Działania 1.2.1, skupiająca się na analizie funkcjonalnej instytucji sektora transportowego odpowiedzialnych za bezpieczeństwo drogowe w Azerbejdżanie. To przedsięwzięcie miało miejsce w ramach projektu twinningowego „Increasing Road Safety in Azerbaijan” realizowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) i Litewską Administrację Bezpieczeństwa Transportu (LTSA) we współpracy z azerskim Ministerstwem Rozwoju Cyfrowego i Transportu (MDDT). Wydarzenie to stanowiło kontynuację pierwszej misji, która odbyła się w maju.
Eksperci reprezentujący CUPT oraz LTSA odwiedzili wiele instytucji w Azerbejdżanie, takich jak MDDT, Ministerstwo Sytuacji Nagłych oraz Agencja Transportu Lądowego podlegająca pod MDDT, by podzielić się swoim know-how. W trakcie spotkań eksperci omawiali rolę i misje powyższych instytucji kluczowych w systemie bezpieczeństwa drogowego w Azerbejdżanie. Pozwoliło to na identyfikację obszarów wymagających usprawnienia. W kolejnych dniach misji kontynuowano analizę funkcjonowania systemu zarządzania bezpieczeństwem drogowym na poziomie instytucjonalnym w tym kraju.
Eksperci odbyli wiele spotkań, podczas których skupiali się na lepszym zrozumieniu ról i skutków każdej instytucji w tym obszarze. Wyniki spotkań, które odbyły się podczas misji zostały przedstawione przedstawicielom instytucji azerskich odpowiedzialnych za systemy bezpieczeństwa transportu, którzy mieli okazję skorygować wszelkie nieścisłości i określić obszary wymagające poprawy.
Misja obejmowała także spotkania z przedstawicielami:
- Ministerstwa Rolnictwa,
- Ministerstwa Zdrowia,
- Administracji Regionalnych Oddziałów Medycznych,
- Państwowej Agencji Kształcenia Zawodowego przy Ministerstwie Nauki i Edukacji,
- Państwowej Agencji Azerbejdżanu Dróg.
Eksperci odwiedzili również Główny Państwowy Wydział Ruchu Drogowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Ta kompleksowa analiza funkcjonowania systemu bezpieczeństwa drogowego w Azerbejdżanie stanowi ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach tego kraju. Dzięki współpracy międzynarodowych ekspertów i instytucji azerbejdżańskich, można spodziewać się wprowadzenia istotnych zmian mających na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych.
Współpraca międzynarodowa

O zamówieniach publicznych na kolejnym spotkaniu społeczności Peer2Peer
W środę, 19 lutego, odbyło się międzynarodowe spotkanie online grupy Zamówienia Publiczne (w ramach prac Peer2Peer Communities DG REGIO). Od maja 2024 roku rolę koordynatora tej inicjatywy pełni PwC.
Więcej

Pierwsze spotkanie grupy roboczej w ramach projektu drogowego Korytarze Solidarności UE-UA
W dniach 28-29 stycznia 2025 roku w Lublinie w Hotelu Luxor odbyło się dwudniowe spotkanie grupy roboczej złożonej z przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych (LZOPG), Państwowej Agencji Restrukturyzacji i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy (AgencyUA) i, oczywiście, Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Więcej
CUPT na Konferencji Twinningowej 2024 – wymiana doświadczeń i dobre praktyki
12 grudnia 2024 roku w siedzibie MSZ w Warszawie odbyła się Konferencja Twinningowa 2024, która zgromadziła przedstawicieli polskich instytucji zaangażowanych w realizację programów twinningowych i TAIEX. CUPT miał zaszczyt aktywnie uczestniczyć w tym inspirującym wydarzeniu.
Więcej

Spotkanie z polskimi beneficjentami Korytarzy Solidarności UE-Ukraina w siedzibie CUPT
5 listopada 2024 roku w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) odbyło się robocze spotkanie poświęcone polskim projektom realizowanym w ramach Korytarzy Solidarności UE–Ukraina, finansowanych z Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15