Zapraszamy na konferencję: „Dzieci i seniorzy w transporcie publicznym – zadanie dla projektów z FEnIKS”
Zbliża się konferencja w ramach Transportowego Obserwatorium Badawczego: „Dzieci i seniorzy w transporcie publicznym – zadanie dla projektów z FEnIKS”. W dniach 11-12 czerwca w siedzibie CUPT oraz na łączach online będziemy rozmawiać na tematy dotyczące funduszy unijnych w kontekście niedyskryminacji ze względu na wiek w transporcie publicznym.
„Celem wszystkich części konferencji jest promowanie zasad niedyskryminacji ze względu na wiek oraz zwiększenie społecznej świadomości znaczenia niedyskryminacji dzieci i seniorów w transporcie publicznym, zarówno wśród beneficjentów, jak i samych pracowników CUPT. Będziemy dyskutować o działaniach zmierzających do zmniejszania barier transportowych i architektonicznych poprzez realizację projektów unijnych w kontekście podróży dzieci i starszych oraz porównywać sytuację przed i po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej” – wyjaśnia Edyta Boratyńska-Karpiej, Koordynatorka ds. dostępności i zasad równościowych z Departamentu Analiz Transportowych w Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Wśród zaproszonych gości są eksperci branżowi, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, beneficjenci, pracownicy naukowi, przedstawiciele Komisji Europejskiej, inicjatywy JASPERS oraz sektora NGO, w tym stowarzyszeń działających na rzecz dzieci i osób starszych. Dlaczego to dla nas tak ważne, by mówić jak najwięcej o dostępności transportu?
„Dlaczego ten temat? Podróż z dziećmi jest siłą rzeczy bardziej skomplikowana („Nudzi mi się!”), a z drugiej strony warto korzystać w tych wyjazdach z transportu publicznego. Szkoda, że cały czas wiele dzieciaków nie kojarzy innego sposobu podróżowania, jak tylko samochodem. A skoro coraz dłużej żyjemy, coraz dłużej chcemy być aktywni to musimy również myśleć i mówić o tym, jak ułatwiać podróże osobom w starszym wieku” – tłumaczy Paweł Engel, Zastępca Dyrektora w Departamencie Analiz Transportowych w Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministra ds. polityki senioralnej. Partnerem konferencji jest City for children, a patronem medialnym Transport miejski i regionalny.
Program wydarzenia znajduje się w dedykowanej zakładce. Rejestracja została zamknięta – dziękujemy za zgłoszenia!
Transportowe Obserwatorium Badawcze
26 września 2024 | Transportowe Obserwatorium BadawczePodsumowanie 40-tego spotkania TOB
W zeszłym tygodniu, 19 września, odbyło się 40-te spotkanie Transportowego Obserwatorium Badawczego pod nazwą “Pasażerski transport przyszłości”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 140 osób, reprezentujących szeroko rozumiany sektor transportu. Spotkanie składało się z czterech prezentacji, dwóch paneli dyskusyjnych oraz dwóch dyskusji.
Więcej 06 lutego 2023 | Transportowe Obserwatorium BadawczePożary samochodów elektrycznych – nowe wyzwania dla ochrony przeciwpożarowej
Rozwój elektromobilności związany jest ze świadomością wyczerpywania się zasobów ropy naftowej na świecie, której ok. 87 % globalnego wydobycia zużywa przemysł motoryzacyjny.
O gaszeniu pożarów w elektromobilności rozmawialiśmy podczas jednego ze spotkań w ramach Transportowego Obserwatorium Badawczego CUPT. Chętnych zapraszamy do lektury całości publikacji, tuż po przeczytaniu niniejszego artykułu.
Więcej 27 stycznia 2023 | Transportowe Obserwatorium BadawczeCzy ekologiczna transformacja polskiego transportu drogowego jest możliwa?
Nowa polityka klimatyczna UE, a w szczególności określone w niej cele w zakresie redukcji gazów cieplarnianych, są poważnym wyzwaniem dla polskiego transportu drogowego.
Z tym i innymi artykułami ekspertów branżowych można zapoznać się również na łamach naszych publikacji, podsumowujących spotkania Transportowego Obserwatorium Badawczego CUPT.
Więcej 19 stycznia 2023 | Transportowe Obserwatorium BadawczePolska elektromobilność potrzebuje wsparcia
Sektor transportu w Polsce stoi obecnie przed szeregiem poważnych wyzwań. Flota składa się w przeważającej mierze z wiekowych samochodów spalinowych, a rynkowy udział pojazdów zeroemisyjnych wciąż pozostaje niższy niż w większości państw członkowskich UE.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15