Analiza przepływu danych między instytucjami azerskimi w sektorze transportu
Pierwsza po okresie wakacyjnym misja odbyła się w Baku 4-7 września. W trakcie misji eksperci z polskich i litewskich instytucji reprezentujących projekt „Increasing Road Safety in Azerbaijan” odbyli kilka spotkań z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego i Transportu, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Ekologii i Zasobów Naturalnych, Azerbejdżańskiej Agencji Transportu Lądowego i Agencji Transportu w Baku, Głównego Departamentu Informacji i Komunikacji, Głównego Departamentu Policji Ruchu Drogowego, Państwowej Agencji Dróg Samochodowych oraz Agencji Geodezji i Kartografii. Podczas misji eksperci odwiedzili także Centrum Rozwoju e-Gov w ramach Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego i Transportu oraz Centrum Zarządzania Inteligentnym Transportem azerskiego MSWiA w celu przeprowadzenia obserwacji na miejscu.
Misja obejmowała identyfikację baz danych różnych instytucji w Azerbejdżanie związanych z transportem, w tym bezpieczeństwem ruchu drogowego. Biorąc pod uwagę, że cyfryzacja pomaga zwiększyć dostępność danych, eksperci ocenili poziom cyfryzacji map i baz danych. Misja skupiła się również na diagnozie formy przepływu danych między różnymi instytucjami. Zapewnienie płynnej wymiany danych ma kluczowe znaczenie dla koordynacji i podejmowania decyzji mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa drogowego.
Podczas spotkań podkreślano znaczenie dostępności dokładnych i aktualnych danych dla skutecznego podejmowania decyzji i wydajnych operacji w sektorze transportu.
Na podstawie dyskusji eksperci przeanalizowali i ocenili przydatność tych danych w kontekście dalszego rozwoju systemu i stworzenia jednej bazy danych do zarządzania ruchem. Ogólnie rzecz biorąc, celem misji było stworzenie bardziej wydajnego i skutecznego systemu dostępu do danych i ich wykorzystania w celu podejmowania świadomych decyzji i poprawy operacji transportowych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Współpraca międzynarodowa
18 listopada 2024 | Działalność międzynarodowaSpotkanie z polskimi beneficjentami Korytarzy Solidarności UE-Ukraina w siedzibie CUPT
5 listopada 2024 roku w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) odbyło się robocze spotkanie poświęcone polskim projektom realizowanym w ramach Korytarzy Solidarności UE–Ukraina, finansowanych z Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).
Więcej 07 listopada 2024 | Działalność międzynarodowaPierwsze spotkanie grupy roboczej w ramach projektu kolejowego Korytarze Solidarności UE-UA
W dniach 28-29 października 2024 roku w Lublinie w Hotelu Luxor odbyło się dwudniowe spotkanie grupy roboczej złożonej z przedstawicieli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Ukrzaliznytsia, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Infrastruktury i, oczywiście, Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
Więcej 14 października 2024 | Współpraca międzynarodowaWizyta delegacji z Albanii w CUPT – wymiana doświadczeń w zakresie realizacji inwestycji transportowych
8 października 2024 roku gościliśmy przedstawicieli m.in. administracji publicznej z Albanii odpowiedzialnych za realizację inwestycji transportowych.
Więcej 08 października 2024 | Współpraca międzynarodowaPodsumowanie spotkania społeczności Peer2Peer DG REGIO ds. partycypacji społecznej
Po letniej przerwie wznowiono cykl spotkań grupy Peer2Peer Community on Citizen Participation koordynowanej przez PwC i ekspertki z Departamentu Analiz Transportowych CUPT – Ewę Paderewską, Karolinę Ptaszyńską oraz Edytę Boratyńską-Karpiej.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15