Nietypowe aspekty dostępności w transporcie
Początek
29 czerwca 2023 10:00Zakończenie
29 czerwca 2023 13:00Zapraszamy na kolejne spotkanie online z cyklu Dostępność LAB. Tym razem skupimy się na nietypowych aspektach dostępności w transporcie, dotykając ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem podróżowania.
Podczas spotkania będziemy mieli okazję wysłuchać wypowiedzi i wziąć udział w panelu dyskusyjnym, które pozwolą nam lepiej zrozumieć m. in. błędy w komunikacji jako przyczynę sytuacji niebezpiecznych.
Spotkanie otworzy Paweł Engel, Zastępcą Dyrektora Departamentu Analiz Transportowych i Programowania w Centrum Unijnych Projektów Transportowych, który podzieli się swoimi spostrzeżeniami w tematyce przewodniej wydarzenie. W dalszej części usłyszymy także Konrada Galińskiego z Spółdzielni Socjalnej FADO, który opowie nam o swoich doświadczeniach związanych z dostępnością.
Nieodłącznym elementem programu będzie analiza subiektywnego odczucia bezpieczeństwa na przykładzie Krakowa oraz panel dyskusyjny, w którym wezmą udział Monika Baranowska – młoda mama podróżująca transportem publicznym, osoba niewidoma/słabowidząca oraz osoba z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki ich doświadczeniom i perspektywom będziemy mogli spojrzeć na kwestię bezpieczeństwa z różnych stron.
W drugiej części spotkania skoncentrujemy się na psychologicznych aspektach bezpieczeństwa, a poprowadzi je Malwina Grochala – psycholog transportu. Będziemy mieli okazję lepiej zrozumieć, jak czynniki psychologiczne wpływają na nasze odczucia bezpieczeństwa podczas podróży.
Na zakończenie spotkania usłyszymy wypowiedź na temat bezpieczeństwa w Transporcie Miejskim w Polsce. To będzie doskonała okazja, aby poznać najnowsze dane i informacje na ten temat.
Rejestracja na spotkanie jest otwarta. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego poniżej. Wszelkie szczegóły organizacyjne zostaną przesłane drogą mailową do zarejestrowanych uczestników.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką dostępności w transporcie oraz bezpieczeństwem podróżowania. Będzie to okazja do zgłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń i podjęcia konstruktywnej dyskusji na ten ważny temat.
Więcej wydarzeń
Mobilność bez granic: SUMP jako pomost między strategiami rozwoju miast i regionów
Grudniowe bezpłatne webinarium w ramach cyklu Transportowego Obserwatorium Badawczego poświęcimy zagadnieniu związanemu ze Zrównoważonym Planem Mobilności Miejskiej (SUMP) oraz jego rolą w integrowaniu lokalnych i regionalnych strategii rozwoju. Zgłosić swój udział można do 29 listopada przez formularz kontaktowy.
Do zobaczenia na webinarium.
Więcej 25 listopada 2024 Webinarium jednodniowe liczba miejsc ograniczonaTransport publiczny uwzględniający potrzeby osób ze spektrum autyzmu – czy to możliwe?
Centrum Unijnych Projektów Transportowych zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dostępność 2030+”, które odbędzie się 25 listopada 2024 roku. Na zgłoszenia czekamy do 20 listopada br. na poniższym formularzu.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15