Planujemy dostępne elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego
Początek
25 kwietnia 2022 10:00Zakończenie
25 kwietnia 2022 13:00
Spotkanie tym razem obejmowało zagadnienie praktyczne – jak zaprojektować przestrzeń dostępną i bezpieczną związaną z transportem drogowym. Celem spotkań jest stworzenie forum wymiany wiedzy pod kątem opisywania, planowania i wdrażania dostępności w projektach dofinansowywanych z funduszy UE.
Podczas spotkania eksperci z różnych dziedzin opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z projektowaniem i wdrażaniem działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego dla osób z niepełnosprawnością. Przedstawiono również rozwiązania stosowane na świecie, m.in. bardzo dobrze oświetlone przejścia dla pieszych z góry, podświetlone na ziemi przejścia dla pieszych, a także wzorcowy przycisk – z tyflografiką, dobrym dźwiękiem, a nawet miejscem na specjalną kartę, która pozwala na wydłużenie czasu przejścia na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. Ciekawym rozwiązaniem są również wyświetlane czerwone pasy, które mają zasygnalizować kierowcy, że ma się zatrzymać. Istnieją też wyświetlane przejścia dla pieszych, elektronicznie, bardzo wyraźne – to mogłaby być bardzo dobre rozwiązanie dla osób słabowidzących.
Ostatnią częścią spotkania był praktyczny warsztat. Prowadzący pokazywał uczestnikom fotografie i prosił o wskazanie, co jest w nich poprawne, a co nie. Uczestnicy bardzo aktywnie włączyli się do komentowania zdjęć na czacie, odpowiadając na stawiane pytania.
W spotkaniu udział wzięło udział ponad 100 osób, w tym głównie przedstawiciele beneficjentów funduszy UE.
Więcej wydarzeń
Szkolenie z SL2021 w zakresie zawierania umów dla Beneficjentów FEnIKS/FEPW/KPO
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online z SL2021 w zakresie zawierania umów z perspektywy Beneficjenta w ramach programu operacyjnego FEnIKS/ FEPW/KPO.
Zapisać się można najpóźniej do 8 kwietnia przez formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy do udziału.
WięcejPolska bramą Europy – jak zapewnić bezpieczeństwo i sprawność transportu?
Zapraszamy do udziału w dwudniowym bezpłatnym webinarium organizowanym w ramach Transportowego Obserwatorium Badawczego w formule online.
Zapisać się na wydarzenie można do 31 marca 2025 roku. Radzimy nie zostawiać na ostatnią chwilę, bo liczba miejsc ograniczona.
WięcejSkontaktuj się z nami
Formularz kontaktowy i kontakt dedykowany
dla mediów i dla obywateli
Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Poniedziałek – piątek,
godz.: 8:15 – 16:15