Aktualności

Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Trzy inwestycje kolejowe w województwach dolnośląskim, pomorskim i zachodniopomorskim otrzymają prawie 609 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

 

Prawie 609 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 przeznaczy Unia Europejska na dofinansowanie transportu kolejowego poza TEN-T. Powstaną m.in. nowe przystanki kolejowe w Gdańsku i Wrocławiu wraz z niezbędną infrastrukturą. Będą też środki na Budowę Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i dalszy rozwój Pomorskiej Kolei Metropolitarnej.  

Jest zgoda Komisji Europejskiej na dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 inwestycji transportowych w Gdańsku i Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej.

Programy CEF i LIFE zarządzane centralnie przez Komisję Europejską były głównym tematem konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w dniu 7 marca 2018. W dyskusji poświęconej CEF wziął udział Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.  

Jest zgoda Komisji Europejskiej na dofinansowanie z POIiŚ budowy drogi ekspresowej S2, odc. w. Puławska – w. Lubelska (bez węzła) oraz drogi ekspresowej S17, odc. Garwolin – Kurów. Unia przeznaczy też środki na budowę drogi ekspresowej S6 Szczecin – Koszalin (odc. Goleniów – Kiełpino).

fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia