Aktualności

Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

O przyszłości polskiej kolei dyskutowano na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. – Dzięki kolejnym inwestycjom wdrożymy nowoczesne systemy zarządzania koleją, tak abyśmy mogli wejść w kolejne lata z koleją, która będzie nie tylko konkurencyjna, ale i bezpieczna – mówił Przemysław Gorgol,  p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2018 (DOFE), które już w ten weekend odbędą się w całej Polsce.

W 2022 roku ma ruszyć Szczecińska  Kolej Metropolitalna. Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego otrzymało właśnie ponad 500 milionów złotych dotacji unijnej na infrastrukturalną część tej inwestycji m.in. na modernizację torów, węzły przesiadkowe i parkingi typu „Parkuj i Jedź”.

W związku z zakończeniem oceny wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu nr POIiŚ.5.1/1/16 dla działania 5.1 Rozwój kolejowej sieci TEN-T, w tym także zakończeniem procedury odwoławczej, przedstawiamy zaktualizowaną listę rankingową uwzględniającą wszystkie projekty wybrane do dofinansowania, które spełniły kryteria oceny i uzyskały wymaganą liczbę punktów.

Zaktualizowana lista została zatwierdzona przez Instytucję Zarządzającą w dniu 27 kwietnia 2018 r.

Uwaga: Lista rankingowa może podlegać aktualizacji wynikającej np. ze zwiększenia kwoty przeznaczonej na dofinansowanie projektów.

Załącznik do pobrania: Lista_rankingowa

Ministrowie transportu, posłowie do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele administracji publicznej, biznesu i nauki spotykają się w dniach 25-27 kwietnia w Lublanie, stolicy Słowenii, by porozmawiać o rozwoju inteligentnej, zrównoważonej i bezpiecznej mobilności opartej o transeuropejskie sieci transportowe. Podczas konferencji TEN-T days 2018, w panelu poświęconym Europejskiemu Systemowi Zarządzania Ruchem Kolejowym wystąpił Przemysław Gorgol, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

slider dofe1 copy
fundusze
PL 1
f logo u
unia

Strona internetowa współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia